Financujete bydlení? Hypotékomat nabízí opravdu výjimečné hypotéky! Přesvědčte se sami!

Aktuální nabídka hypotéky:

Výše: od 0.3 miliónů Kč
Celková částka, kterou můžete získat.

LTV: až 95 % ceny
Maximální podíl banky na celkové částce.

Úrok: 2.09 % (5 let fixace)
Procento z celkové částky, které náleží bance.


Průměrný úrok dle FINCENTRUM HYPOINDEX je 2,51 %. Zdroj: Hypoindex.cz (6/2018)

Nevyhovuje vám nabídka? Napište nám svou představu.

Zadat rychložádost

Pokud Vám není něco jasného, zkuste se podívat na níže vypsané často kladené otázky, které jsou zodpovězeny dvěma různými přístupy. Pokud by Vás i přesto cokoli dalšího zajímalo, neváhejte se na nás obrátit. Využít můžete anonymní online chat v pravé spodní části každé stránky nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 739 003 718 nebo emailové adrese info@hypotekomat.cz.

Co je to zkratka LTV?

Dr.Hypo: Poměr financované částky k zástavní hodnotě nemovitosti, jinými slovy: úvěr lomeno ODHADNÍ cena nemovitosti.

Jarmila: Prostě vemete kalkulačku, naťukáte kolik si chcete pučit, děleno kolik stojí ten byt nebo barák. A aby to bylo jó dobře, tak to vynásobíte 100. To je pak výsledek v procentech.

Co je to za produkt to refinancování hypotéky?

Dr.Hypo: Refinancování hypotečních úvěrů je určeno pro ty, kteří již úvěr mají a to s fixovanou výší úrokové míry. Pokud se blíží výročí fixace, je vhodné jeho podmínky porovnat s aktuálními možnostmi na trhu. Naše nabídka refinancování hypotéky umožňuje snadné spočítání uspořené částky. Obecně se dá říci, že hypoteční úvěry, kterým nyní končí 3 i 5ti leté fixační období byly uzavírány v době, kdy úrokové sazby i poplatky byly vyšší, než jsou nyní.

Jarmila: Je to o tom, že pokud už máte hypotéku se zafixovaným úrokem, tak jestli ta fixace bude končit, tak je lepší si z hypoteční kalukačky spočítat, jestli náhodou nemůžete ušetřit. A pozor vážení, ono to nejsou drobný peníze, který můžete ušetřit.

Dobrý den, potřeboval bych vědět jaká kritéria jsou na schválení hypotéky nebo jaké požadavky musí žadatel splnit pro schválení.

M.Šmerha, manažer hypoték: S přesnými kriterii na hypotéky a požadavky na schválení Vás seznámí náš poradce po vyplnění dotazníku zájemce o hypotéku. Na základě dotazníku budete kontaktován naším specialistou z Vašeho regionu. U každého zájemce  i účelu úvěru se mohou požadavky banky lišit.

Co je to horizont-délka splácení?

Dr.Hypo: Doba trvání hypotečního úvěru, nebo též jako splatnost hypotéky, na konci které bude nemovitost Vaše a nezatížena věcným břemenem.

Jarmila: Horizont je buď kam až vidíte na poli anebo u hypoték je to jak dlouho budete platit ten úvěr.

Jaké jsou typy hypoték?

Dr.Hypo: Hypoteční úvěry bych v zásadě rozdělil na:

 • ÚČELOVÉ - účel = řešení vlastních bytových potřeb
 • NEÚČELOVÉ = AMERICKÁ HYPOTÉKA = neuvádí se účel
 • HYPOTÉKA BEZ DOKLÁDÁNÍ PŘÍJMU
 • PŘEDHYPOTEČNÍ ÚVĚR

Dále existují Překlenovací úvěr ze stavebního spoření a nebo řádný úvěr ze stavebního spoření.

Jarmila: nó, že jo.

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými názvy cen?

Odhadní cena - stanovená odhadcem
Kupní cena - je kupní cenou na které se dohodl prodávající s kupujícím (často se jedná o tržní mínus sleva poskytnutá prodávajícím)
Reprodukční cena - za kolik peněz by se znovu postavila daná nemovitost
Tržní cena (nebo cena obvyklá) - za kolik jsou nabízené podobné nemovitosti v podobné lokalitě / za kolik je nemovitost nabízena

Jaký je rozdíl mezi anuitiním a tím druhým splácením?

ANUITA = série stejných pravidelných plateb. Anuitní splácení znamená, že pravidelná splátka je po celou dobu stejná, ale mění se pouze struktura splátky. Z kraje splatnosti převažuje podíl na splátce úroků nad podílem úmoru jistiny...naopak v závěru splatnosti je poměr "úrok vs. úmor" přesně opačný.

Degresivní splácení: Pravidelná splátka během splatnosti klesá - v ČR se používá jen zřídka

Progresivní splácení: Pravidelní splátka během splatnosti roste - v ČR se používá jen zřídka

Co je to hypoindex?

Dr.Hypo: HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v čase. Je to vážená průměrná úroková sazba, za kterou jsou poskytovány v daném kalendářním měsíci nové hypoteční úvěry pro fyzické osoby. Vahami jsou objemy poskytnutých úvěrů.

Jarmila: Ňáký inženýři se sejdnou a spočítaj za kolik si lidi průměrně pučujou.

Jak to, že jste tak levní?

Dr.Hypo: Protože využíváme slev z rozsahu a především hromadně vyjednáváme podmínky hypotečních úvěru našim klientům. Klienti, kteří nakonec jsou od nás "doneseni" bance, bývají bezproblémově zpracovaní. Díky tomu i banky samotné nám vycházejí vstříc lepšími podmínkami.

Proč je důležité uvádět citlivé informace?

Dr.Hypo: Pro kvalitní a rychlé zpracování dotazů potřebujeme co nejvíce informací, abychom klientovi mohli nabídnout produkt speciálně vyjednaný pro něj (myslím tím poptávku pro jednotlivce).

Jarmila: Jako nemusíte tam psát svoje jméno, ale mobil a mejl byste mohli napsat, protože tam vám pošlou nějaký ty bližší informace.

Mohou být moje data zneužita?

Dr.Hypo: Tyto data jsou pro interní potřebu Hypotekomat.cz a pro naše smluvní bankovní partnery. Tyto citlivé informace podléhají zákonu o ochraně osobních údajů 101/2001 Sb. Takže v tomto případě Vaše data zneužita být nemůžou.

Jak dlouho to bude trvat, než mi zařídíte hypotéku ?

Naši poradci Vás budou kontaktovat co nevidět, nejdéle však do 24hodin. Pak vše záleží na případné komplikovanosti žádosti a jak rychle budou zkompletovány potřebné podklady (žádost, příjmy, účelovost, odhad hodnoty nemovitosti). V průměru celý proces trvá 2-5 týdnů od zadání žádosti na Hypotékomat.

Mám problémy se splácením, často se zpozdím s pravidelnými splátkami - půjčí mi ještě nějaká banka ?

Odpověď: Záleží na tom, jak často a jak moc se zpožďujete. Obecně platí, že škraloupy v bankovních registrech Vám výrazně snižují pravděpodobnost úspěchu získat úvěr. Pro banku při žádosti o další úvěr nebo při žádosti o refinancování to znamená problém a takovéto případy jsou posuzovány individuálně. Každopádně můžeme se pokusit zažádat, zabojujeme.

Mohu získat úvěr, když mám pracovní smlouvu na dobu určitou?

Odpověď: Ano, můžete, ale pouze tehdy, pokud Vám už alespoň jednou doba určitá byla prodloužena. I v tomto případě by se postupovalo individuálně.

Mohu žádat o hypotéku, pokud nemám nemovitost do zástavy?

Odpověď: Pokud nemáte do zástavy žádnou nemovitost (a ani nemůžete zastavit kupovanou nemovitost nebo bance prostě jen nechcete poskytnout zástavu), můžete využít úvěru ze stavebního spoření, kde lze bez ručení nemovitosti načerpat až 800 000,-CZK. Kontaktujte nás a naši poradci Vám pomohou.

Na jaké všechny poplatky mohu narazit v souvislosti s hypotékou?

Odpověď: Poplatek za zřízení je až 0,8% z čerpané částky, ale v posledních letech je buďto NULOVÝ (refinancování nebo různé akce banky) a nebo fixní ve výši 1 500 až 2 999,-Kč. Mezi další poplatky se pak řadí:

 • Poplatek za vedení úvěrového účtu: 150 až 200,-Kč/měs.
 • Poplatek za čerpání na návrh na vklad: 0 až 1 500,-Kč/měs.
 • Poplatek za odhad: cca 3 500-4 500Kč za bytovou jednotku nebo cca 5 500Kč za rodinný dům

TIP Využijte akce Hypotékomatu: Odhad nemovitosti v Praze zdarma.

Dá se podle platu zjistit na kolik peněz (hypotéka) bych dosáhla? Je na to např. nějaká kalkulačka?

Ano, podle Vašeho prokazatelného příjmu ze zaměstnání / z podnikání lze velice orientačně určit, na jaký úvěr byste mohla příjmově dosáhnout. Ale pozor, prokazatelný příjem není to jediné, co rozhoduje, jak veliký úvěr můžete načerpat. Do výpočtu dále mimo jiné vstupuje: 1.jiné bankovní splátky, 2.limity na kreditní kartách, 3.limity na kontokorentech, 4.počet žadatelů, 5.počet vyživovaných osob. Jak sama vidíte, tak parametrů pro tzv.vyhodnocení bonity je tu celá řada. Navíc každá banka počítá s výše uvedenými faktory dle své metodiky, takže Vám skutečně jsme schopni sdělit pouze určité mantinely, které ale budou velice orientační.

Hypotékomat nabízí jen prověřené hypotéky od důvěryhodných a spolehlivých finančních institucí. Našimi partnery jsou především:

 • Česká spořitelna
 • MONETA Money Bank
 • Komerční banka
 • mBank
 • UniCredit Bank
 • Raiffeisenbank
 • Hypoteční banka